Předzvěst operace.

Tak v pondělí 26.8. 2013 jsem očekáván ve Vojenské nemocnici Střešovicích na chirurgii.

Jde o konzultaci chirurgického řešení píštěle což je mimo střevní komplikace mé základní diagnózy

morbus Crohn. Radost s toho samozřejmě nemám. Zatím co se prý na mě ve Střešovicích těší.

Problém už dlouho trápí, tak snad se podaří vyřešit. Trochu mi zmrzl úsměv po přečtení článku na zijuscrohnem.cz. Tam je popsáno, co mě teď čeká.

Naposledy jsem byl v nějaké VN před více jak 20 lety, ještě na vojně. Tak jsem zvědav, jaké to tam bude v civilu. Trochu mě děsí možnost recidivy dle infa z netu.

Mám už za sebou horší zážitky ale tento bude úplně nový tak se cítím dost divně.

Doufám že to opět já a mudr. zvládneme.

To se teprve uvidí momentálně nevím nic konkrétního a to mě docela vadí ……………….


26.08.2013 – Tak už vím termín a ten je 29.10.2013  nástup do nemocnice. Zatím jen na drén.

Budu muset absolvovat předoperační vyšetření a zákrok proběhne v plné narkóze.

Už ani nevím kolikátá to bude v pořadí.

Aspoň částečně vím na čem jsem a co se bude dít.


16.10.2013 – Tak termín byl upraven na 26.10.2013. Úspěšně jsem absolvoval předoperační vyšetřeni. Teď zbývá jen čekat a uklidnit svou gastritidu která mi dává sodu.


26.10.2013 – Proběhla operace vydrénování píštěle. Tak si zatím zvykám na drén. V březnu mě čeká finální operace, když vše půjde dobře, tak uzavření píštěle zevnitř.

Operace proběhla v příjemném prostředí Light House Iscare a udělal jsem tam i pár fotek

 

 

 


4.2.2014 Naplánovaná předoperační prohlídka, nástup do nemocnice 6.3 2014 kde se konečně zbavím drénu a píštěl se ze strany střeva operaci uzavře.


5.3.2014 Předoperační prohlídka OK. Zbaleno a připraven do Střešovic. Zítra to vypukne, dle plánu v pátek operace a konečně se zbavím drénu. Čeká mě další plná narkóza.


7.3.2014 Proběhla operace , docela v pohodě a bez komplikaci. Jen ta pooperační část je peklo, dost to bolí a pořád mi teče krev, sice jen trochu ale že by to bylo příjemné to se říct nedá. Tak baštím antibiotika a leky proti bolesti. Jen doufám že to bude definitivní řešení píštěle, což teď nikdo neví. Je velké riziko recidívy.Tak zatím to bohužel stále dost bolí ve všech polohách a hlavně na záchodě. Už aby to bylo OK. Operaci ve střešovicích provedl MUDr. Ondřej Ryska, což je specialista na tyto zákroky. A jiná definitivní alernativa není.

Pár fotek pořízených ve vojenské nemocnici, výborně tam vaří .

 

 

 

 

Velké díky patří Jirkovi Kostinovi Za odvoz z nemocnice domů, protože sanitka prý nešla zařídit.

9.3.2014 Propustěn do domácí péče.


17.3.2014 Kontrola ve Střešovické nemocnici na chirurgii, špatné zprávy, advecement flap netěsní a do pištěle se opět dostavá obsah střeva. Prý je ještě šance že se to chytne.

Mám neskutečnej vztek ……


24.3.2014 Kontrola na Střešovické chirurgii, tentokrát dobrá zpráva. Zdá se že Flap se chytnul a začíná fungovat. Tak jsem rád že to dopadá dobře. Kontrolu provedl Mudr. Ryska Ondřej který bohužel bude ordinovat od příštího měsíce z Hořovic ale bude i v Iscare.


28.3.2014 Tak se zdá že už se to ustálilo a že operace píštěle proběhla úspěšně. Což je pří Crohnove nemoci velká komplikace, nemoc by během léčení a operace neměla být aktivní, jinak se zaléčení nedaří. Stále je tady jisté riziko recidívy. Ale jsem moc rád že to nakonec dobře dopadlo. Přidal jsem sem kontaktní leták na specialisty co se píštělí při IBD zánětech týče. Doporučuji.


11.4.2014 Bohužel se zdá že operace píštěle nedopadla dobře. Vypadá to že flap se nepříhojil a netěsní, to by znamenalo že jsem tam kde jsem byl na začátku. Verdikt bude na kontrole chirurgem ale už teď je jasné že to nebude dobrá zpáva. Je to škoda doufal jsem že to vyjde. Tím že to nevyšlo je jasné že pištěl je nelečítelná, měl jsem ideální labolatoř a stejně se to nepovedlo pravděpodobně vlivem Crohnovy nemoci. Bohužel i tohle se může snadno stát ….


19.6.2014 Opět kontrola u Mudr Rysky, a prý jemu se to docela líbí, že to vypadá dobře a píštěl se hojí. Tak nějak už nevím, co si mám myslet ale opravdu je to o trochu lepší než dřiv.


14.08.2014 Kontrola chirurga na Iscare – MUDr Ryska, operace píštěle s konečnou platností prohlášená za úspěšnou. Navrhnuta kontrola střeva a nasazena přídavná výživa Nutridrinky abych přibral na váze, což se léta nedaří,


Příspěvek byl publikován v rubrice Morbus Crohn, Vše. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *